Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
MENU
0

Váš nákupní košík je prázdný.ZDARMA 800 158 365

Navštivte také:Sortiment & montáže E-shop
Rady a návody

Obousměrná rádiová komunikace Nice BiDi


Obousměrnou rádiovou technologii při používání automatických vrat má od letošního roku v nabídce i společnost Nice. Díky této technologii dostane uživatel potvrzení o přijetí příkazu přijímačem a může kdykoli zkontrolovat polohu brány nebo vrat. Tuto možnost standardní jednosměrná rádia dosud nenabízela.

Obousměrný provozní režim - přesná zpráva o stavu brány

Nice již více jak 25 let vyrábí kvalitní a spolehlivé řídicí systémy. Nejnovějším příkladem je inteligentní obousměrné dálkové ovládání Era One BiDi, kdy vysílač vibrací a vizuálně potvrdí uživateli přijetí příkazu přijímačem a signalizuje stav brány, umožňuje stav brány nebo garážových vrat kdykoliv zkontrolovat a výrazně zlepšuje pohodlí při používání. 
Era One BiDi je nová generace obousměrného dálkového ovládání, které pracuje s přijímačem OXI BiDi. Obousměrná komunikace mezi vysílači a přijímači má tyto funkce:

  • odešle potvrzení o přijetí příkazu (příkaz byl přijat nebo zmeškán)
  • indikuje stav automatizace

Díky těmto funkcím může uživatel snadno zkontrolovat stav své brány. Dotaz můžete kdykoliv odeslat z dálkového ovladače do řídící jednotky pohonu. Zelená LED potvrdí, že přijímač v řídící jednotce přijímá signál.

Nový 3-kanálový dálkový ovladač ON3EBD oboustranně komunikuje se zařízeními s přijímači OXI BD. 3 tlačítka na ovladači slouží k vysílání povelů (na 3 zařízení nebo skupiny zařízení), 4. tlačítko je "informační" - tj. na vyžádání stavu zařízení, popř. na změnu kódování. Bílo-černý ovladač s plovoucím kódem patří do série Era ONE a pracuje na frekvenci 433,92MHz. Důležité je ale to, že je kompatibilní s jednosměrnými přijímači OX.

Zjištění polohy vrat signalizuje ovladač LED diodou. K dotazu na polohu brány nebo vrat stisknete dotazovací tlačítko a poté ovládací tlačítko. Dle barvy LED diody zjistíte stav zařízení: 

  • LED bliká zeleně - otevřeno
  • LED bliká červeně - zavřeno
  • LED bliká oranžově - pootevřeno

Mezi další velmi užitečné vlastnosti nového ovladače patří možnost vymazání jednoho vysílače či přidání vysílače dálkově, pokud se nacházíte blízko přijímače. Ovladač nevysílá signál nepřetržitě, vysílání přerušuje v okamžiku, kdy dostane odpověď. Disponuje technologií NFC (známá z bezkontaktních platebních karet) pro čtení doplňujících informací pro uživatele. Po umístění smartphonu vedle ovladače Era One BiDi technologie NFC umožní přímou komunikaci ovladače s mobilním zařízením. Po přenesení ovladače do telefonu se přesunete na webovou stránku, kde budete mít přístup k dalším funkcím a můžete např. zkontrolovat stav baterie dálkového ovladače.

Zpětná vazba ovladače ON3EBD by ale nefungovala bez nového typu přijímače OXI BD. Zásuvný 4-kanálový přijímač s obousměrnou komunikací je určený do řídících jednotek Nice s SM konektorem. Přijímač je navržený pro co nejjednodušší použití - programovací tlačítko a LED jsou umístěné v nejdostupnější poloze, na horní straně samotného přijímače, kde je také konektor pro připojení antény. Kromě práce v obousměrném systému může přijímač fungovat i v jednosměrném systému. Má frekvenci 433,92 MHz, paměť na 1024 jednosměrných vysílačů nebo 750 obousměrných.

Video s předvedením funkce zpětné vazby

Ovladače ON3EBD s přijímači OXI BD už nyní dostanete v některých sadách pohonů Nice, které koupíte v našem e-shopu nebo je můžete mít nainstalované naší firmou.

Nový systém je kompatibilní se všemi pohony Nice pro brány a garážová vrata, které mají řídící jednotky s přijímači OXI. Chcete-li přejít na obousměrné dálkové ovládání, jednoduše otevřete řídící jednotku a vyměňte v ní modul přijímače OXI za OXI BD. Nemusíte se ale obávat, že budete muset zahodit původní ovladače a měnit je za nové, budou fungovat i nadále, samozřejmě bez zpětné vazby.Nejnovější články a aktuality

Ochranné přepážkyOchranné přepážkyNabízíme ochranu před přenosem infekcí pomocí přepážek na prodejní pulty. Konstrukce je vyrobena z hliníkových eloxovaných profilů, které se hodí do každého prostředí. Jako výplň je použita deska kvalitního plexi nebo plného polykarbonátu odolného vůči dezinfekčním prostředkům. PŘEČÍST ...
Kované polotovary - jen Kované polotovary - jen "něco železného"?V našem e-shopu nabízíme kované polotovary a žasneme, když nám některý náš šikovný zákazník pošle fotografie svých výrobků. PŘEČÍST ...
Dálkové ovládání Nice LoRa® s dosahem až 1 kmDálkové ovládání Nice LoRa® s dosahem až 1 kmSpolečnost Nice zavedla v roce 2019 dvě nové technologie - LoRa® a Bidi pro ovládání vjezdových bran a garážových vrat. Dálkové ovládání v technologii LoRa® má v dobrých podmínkách dosah až 1 km. PŘEČÍST ...


© Copyright EUROBYT CB s.r.o. 2017-2020. All Rights Reserved.

Vážení zákazníci,

dovolte nám Vás informovat o fungování naší firmy v těchto dnech:

 

MÁME OTEVŘENO

montážní práce prováděné našimi techniky standardně probíhají

objednávky z e-shopu přijímáme bez omezení, upřednostňujte, prosíme, platbu převodem

osobní odběry zboží jsme omezili na nezbytné minimum

 

Zvažte, prosíme, nutnost Vaší návštěvy u nás na provozovně, jsme Vám plně k dispozici na telefonu a e-mailu.

Přejme si, ať se nám společně podaří situaci zvládnout.
 

POZOR - ZMĚNA PRACOVNÍ DOBY: PO - PÁ 7.30 - 16.00 HOD.