Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
MENU
0

Váš nákupní košík je prázdný.ZDARMA 800 158 365

Navštivte také:Sortiment & montáže E-shop
Rady a návody

Obousměrná rádiová komunikace Nice BiDi


Obousměrnou rádiovou technologii při používání automatických vrat má od letošního roku v nabídce i společnost Nice. Díky této technologii dostane uživatel potvrzení o přijetí příkazu přijímačem a může kdykoli zkontrolovat polohu brány nebo vrat. Tuto možnost standardní jednosměrná rádia dosud nenabízela.

Obousměrný provozní režim - přesná zpráva o stavu brány

Nice již více jak 25 let vyrábí kvalitní a spolehlivé řídicí systémy. Nejnovějším příkladem je inteligentní obousměrné dálkové ovládání Era One BiDi, kdy vysílač vibrací a vizuálně potvrdí uživateli přijetí příkazu přijímačem a signalizuje stav brány, umožňuje stav brány nebo garážových vrat kdykoliv zkontrolovat a výrazně zlepšuje pohodlí při používání. 
Era One BiDi je nová generace obousměrného dálkového ovládání, které pracuje s přijímačem OXI BiDi. Obousměrná komunikace mezi vysílači a přijímači má tyto funkce:

  • odešle potvrzení o přijetí příkazu (příkaz byl přijat nebo zmeškán)
  • indikuje stav automatizace

Díky těmto funkcím může uživatel snadno zkontrolovat stav své brány. Dotaz můžete kdykoliv odeslat z dálkového ovladače do řídící jednotky pohonu. Zelená LED potvrdí, že přijímač v řídící jednotce přijímá signál.

Nový 3-kanálový dálkový ovladač ON3EBD oboustranně komunikuje se zařízeními s přijímači OXI BD. 3 tlačítka na ovladači slouží k vysílání povelů (na 3 zařízení nebo skupiny zařízení), 4. tlačítko je "informační" - tj. na vyžádání stavu zařízení, popř. na změnu kódování. Bílo-černý ovladač s plovoucím kódem patří do série Era ONE a pracuje na frekvenci 433,92MHz. Důležité je ale to, že je kompatibilní s jednosměrnými přijímači OX.

Zjištění polohy vrat signalizuje ovladač LED diodou. K dotazu na polohu brány nebo vrat stisknete dotazovací tlačítko a poté ovládací tlačítko. Dle barvy LED diody zjistíte stav zařízení: 

  • LED bliká zeleně - otevřeno
  • LED bliká červeně - zavřeno
  • LED bliká oranžově - pootevřeno

Mezi další velmi užitečné vlastnosti nového ovladače patří možnost vymazání jednoho vysílače či přidání vysílače dálkově, pokud se nacházíte blízko přijímače. Ovladač nevysílá signál nepřetržitě, vysílání přerušuje v okamžiku, kdy dostane odpověď. Disponuje technologií NFC (známá z bezkontaktních platebních karet) pro čtení doplňujících informací pro uživatele. Po umístění smartphonu vedle ovladače Era One BiDi technologie NFC umožní přímou komunikaci ovladače s mobilním zařízením. Po přenesení ovladače do telefonu se přesunete na webovou stránku, kde budete mít přístup k dalším funkcím a můžete např. zkontrolovat stav baterie dálkového ovladače.

Zpětná vazba ovladače ON3EBD by ale nefungovala bez nového typu přijímače OXI BD. Zásuvný 4-kanálový přijímač s obousměrnou komunikací je určený do řídících jednotek Nice s SM konektorem. Přijímač je navržený pro co nejjednodušší použití - programovací tlačítko a LED jsou umístěné v nejdostupnější poloze, na horní straně samotného přijímače, kde je také konektor pro připojení antény. Kromě práce v obousměrném systému může přijímač fungovat i v jednosměrném systému. Má frekvenci 433,92 MHz, paměť na 1024 jednosměrných vysílačů nebo 750 obousměrných.

Video s předvedením funkce zpětné vazby

Ovladače ON3EBD s přijímači OXI BD už nyní dostanete v některých sadách pohonů Nice, které koupíte v našem e-shopu nebo je můžete mít nainstalované naší firmou.

Nový systém je kompatibilní se všemi pohony Nice pro brány a garážová vrata, které mají řídící jednotky s přijímači OXI. Chcete-li přejít na obousměrné dálkové ovládání, jednoduše otevřete řídící jednotku a vyměňte v ní modul přijímače OXI za OXI BD. Nemusíte se ale obávat, že budete muset zahodit původní ovladače a měnit je za nové, budou fungovat i nadále, samozřejmě bez zpětné vazby.Nejnovější články a aktuality

Bioklimatická pergola ARTOSIBioklimatická pergola ARTOSISamonosná bioklimatická pergola ARTOSI, kterou kompletně vyvinula a vyrábí společnost Isotra, Vás překvapí svými vlastnostmi. Díky tomu, že se jedná o český výrobek, překvapí Vás i cenou. PŘEČÍST ...
Kované polotovary - jen Kované polotovary - jen "něco železného"?V našem e-shopu nabízíme kované polotovary a žasneme, když nám některý náš šikovný zákazník pošle fotografie svých výrobků. PŘEČÍST ...
Obousměrná rádiová komunikace Nice BiDiObousměrná rádiová komunikace Nice BiDiObousměrnou rádiovou technologii při používání automatických vrat má od letošního roku v nabídce i společnost Nice. Díky této technologii dostane uživatel potvrzení o přijetí příkazu přijímačem a může kdykoli zkontrolovat polohu brány nebo vrat. PŘEČÍST ...


© Copyright EUROBYT CB s.r.o. 2017-2020. All Rights Reserved.