Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
MENU
0

Váš nákupní košík je prázdný.        
        

ZDARMA 800 158 365

Navštivte také:Rady & návody E-shop
Sortiment a montáže

Pohony vjezdových bran

Pohony NICE
Pohony SOMMER
Pohony KEY Automation

Pohony NICE

Bránové pohony instalujeme nejen na námi vyrobené nové brány, ale i na brány stavající. Již několik let dodáváme pohony od firmy NICE, které se nám osvědčily svojí spolehlivostí, dlouholetou životností, cenovou dostupností a zajímavým designem. Firma NICE vyvinula revoluční technologii BlueBus. Způsob připojení BlueBus je progresivní technologie, která činí elektrické zapojování automatických bránových systémů revolučnějším, radikálně snižuje pracnost a zkracuje pracovní čas při připojování doplňků k základní řídící jednotce. Vytváří tak z produktů NICE maximálně kompaktní celky. Italská firma NICE nabízí kompletní sortiment bránových pohonů pro rezidenční i průmyslové aplikace. 

V naší nabídce máme veškeré pohony pro křídlové i posuvné brány. Typy pohonů jsou různé podle velikosti brány, hmotnosti a četnosti používání. Zde uvádíme pouze nejčastěji používané pohony a sestavy pro privátní a průmyslové použití.

Ke všem typům bránových pohonů lze dodat GSM Klíč a ovládat brány zdarma mobilním telefonem.

Pohony pro křídlové brány

BRÁNOVÉ POHONY WINGO, TOONA – pákové elektromechanické pohony pro brány až do šířky 7 m a hmotnosti do 500 kg. Pro brány se širokými sloupky jsou vhodné pohony s kloubovými rameny, např. pohony POP, HYPPO. Kvalita a spolehlivost pohonů NICE je zajištěna díky dvoudílnému tělu pohonů z tlakově litého hliníku a polyesterovou povrchovou úpravou odolnou proti atmosférickým vlivům. Všechny vnitřní pohyblivé části jsou z oceli, lehkých slitin a technopolymerů. Minimalizací počtu pohyblivých dílů bylo dosaženo zvýšené spolehlivosti a snížení hlučnosti. Krytý samosvorný šnekový převod je vyroben z oceli. Každý pohon je vybaven řídící jednotkou, která nabízí řadu zajímavých funkcí (automatické zavírání, předblikávání majáku a další). 

Luxusnější verzí pohonů křídlových bran jsou podzemní pohony - METRO a FAB jsou elektromechanické pohony pro brány až do šířky 7 m a hmotnosti do 800 kg. Vodotěsné provedení v hliníkovém pouzdře zaručuje dlouhodobou spolehlivost a funkčnost. Nerušivý vzhled pohonu pod terénem dovoluje jeho použití i v architektonicky citlivých lokalitách. Bezpečnost proti odcizení je zajištěna montáží pod úrovní terénu a konstrukcí brány. Galvanicky zinkovaná nebo nerezová schránka zaručuje dlouhou životnost.

Některé z vlastností pohonů křídlových bran Nice:

 • elektromechanické samosvorné pohony s napájením 24 nebo 230 V přímo uvnitř motoru 
 • pomalý rozjezd a dojezd
 • velmi tichý a plynulý chod
 • úsporný Stand-by režim
 • v případě výpadku proudu se pohon snadno uvolní pomocí uzamykatelného nouzového odblokování
 • bezpečný provoz díky elektronické kontrole síly pohonu
 • částečné otevření jednoho křídla pro pěší 
 • pohony lze použít i pro otevírání brány směrem ven
 • celé zakrytí pohonu - jsou velice odolné proti povětrnostním vlivům
 • dálkové ovládání - frekvence 433,92 MHz, digitální plovoucí kód (vysoký stupeň zabezpečení)

Pohony pro posuvné a samonosné brány

BRÁNOVÉ POHONY ROAD, ROBUS, RUN jsou určené pro automatizaci pojezdu posuvných a samonosných (nesených) privátních či průmyslových bran. Vybrané typy pohonů jsou vybaveny technologií BlueBus a patří k absolutní špičce mezi pohony. 
Některé typy pohonů mají teplotní senzor, kdy se výkon motoru přizpůsobí klimatickým podmínkám. Pohony NICE se vyznačují velmi tichým a plynulým chodem a jsou velice odolné proti povětrnostním vlivům. 

Některé z vlastností pohonů posuvných bran Nice:

 • elektromechanické samosvorné pohony s napájením 24 nebo 230 V přímo uvnitř motoru 
 • pomalý rozjezd a dojezd
 • úsporný Stand-by režim
 • v případě výpadku proudu se pohon snadno uvolní pomocí uzamykatelného nouzového odblokování
 • bezpečný provoz díky elektronické kontrole síly pohonu
 • zabudovaná řídící jednotka včetně příjímače přímo uvnitř motoru
 • při zimním provozu automatické přidání síly motoru pro snazší chod 
 • dálkové ovládání - frekvence 433,92 MHz, digitální plovoucí kód (vysoký stupeň zabezpečení)

Ukázka příslušenství pohonů Nice

Pohony SOMMER

Pohony SOMMER německé výroby se obecně vyznačují vysokou bezpečností a ochranou před úrazem. Automatická identifikace překážek zajišťuje, že při nejetí na překážku se zahájí reverzní chod a zabrání se tak úrazům, či poškození vozidla.
Samosvorný motor působí jako účiná ochrana proti vloupání a to i při výpadku proudu, protože se sám zablokuje (zamkne). V případě potřeby je zde samozřejmě snadno ovladatelný systém nouzového odblokování. Pomocí klíče bránu v jakékoliv poloze odblokujete i zablokujete.
Možnost připojení akupacku a energetická úspora je samozřejmostí. Spotřeba v pohotovostním režimu je < 0,5 W.

Pohony pro křídlové (otočné) brány

Pohony se vyznačují snadnou instalací, ovládáním, robustností, dlouhou životností a jsou bezúdržbové. Skvěle se hodí pro soukromé i komerční využití. Jsou určeny pro brány do hmotnosti křídla 1 100 kg nebo šířky 7 m.
Kryt je vyroben z nerezavějících materiálů (hliník a plast vyztužený skelnými vlákny) a je odolný vůči klimatickým vlivům. Vřeteno i táhlo jsou nerezové. Elektronické koncové spínače jsou bezdotykové, s nízkým opotřebením a přesným koncovým vypínáním. Jednotka pohonu má maximální zatížitelnost do 3000 kg.

Pohony pro posuvné brány

Pohony vynikají četností možného volitelného příslušenství pro vyšší bezpečnost i komfort. Hodí se pro pohon posuvných bran jak v soukromé tak průmyslové sféře. Dráha chodu může být až 20 m a váha křídla 1200 kg. Samozřejmě si můžete zvolit mezi pohony zabudovatelnými přímo do sloupku nebo samostatně stojícími. Samostatně stojící jsou vyrobeny z nerezavějících materiálů (hliník a plast vyztužený skelnými vlákny) a jsou tedy velmi odolné vůči klimatickým vlivům a korozi.

Více informací se dozvíte v prospektu bránových pohonů SOMMER →

Pohony KEY Automation

Nový způsob koncipování automatizační techniky - pohon už není jen prostředkem, který uvede bránu do pohybu, ale zároveň je i zdrojem světla.  
Pohony KEY jsou vybavené LED diodami zabudovanými přímo do tělesa pohonu a do výstražného majáku. LED diody budou osvětlovat váš vjezd po celou noc, zcela nezávisle na provozu vaší automatizované brány. Kromě toho, že upozorňují na provoz pohonů během otevírání a zavírání brány, se stávají i zdrojem nepřetržitého osvětlení během nočních hodin. Toho je dosaženo díky světelnému čidlu, které je zabudované do výstražného majáku. Tyto výrobky se pak stávají skutečnými a opravdovými světelnými tělesy.

Na videu se můžete podívat, jak celý tento systém funguje.


Pohony pro křídlové brány

BRÁNOVÝ POHON RAY - elektromechanický převodový pohon pro křídlové brány s křídly širokými až 4 m, vyráběný jak ve 24 Vdc, tak 230 Vac provedení. Ray překonává koncepci jednoduchého převodového pohonu, protože je současně i světelným tělesem. Nabízí jedinečnou a nenapodobitelnou atmosféru, je elegantní a stylový. Navíc se během pracovních cyklů stává i bezpečnostním osvětlením průjezdu. 
Jeho nosná konstrukce je tvořena dvěma robustnímu skořepinami z hliníku litého pod tlakem, jejichž povrch je opatřený práškovým lakem. Horní kryt má zvýšenou odolnost vůči UV záření. 
Jednoduchý a účinný systém odblokování, umístěný v horní části pohonu, je pohodlně přístupný. Odblokování je také možné provádět pomocí dálkového ovladače SUB.
Instalace převodového pohonu je zjednodušena díky přednímu a zadnímu držáku, které jsou umístěné v jedné rovině.

BRÁNOVÝ POHON RÉVO - elektromechanický převodový pohon pro křídlové brány s křídly širokými až 2 m, vyráběný ve 24 Vdc provedení. Révo (= revolučnÍ) světelné těleso a převodový pohon s kloubovým ramenem jsou navržené a vyrobené pro automatizaci křídlových bran. Pohon je vhodný zejména pro brány s dřevěnými křídly nebo s křídly z PVC.
Je ideální pro štíhlé sloupky nebo pro sloupky malých rozměrů. Má kompaktní tvary a při provozu je velmi tichý. Je vyrobený z robustní skořepiny z hliníku litého pod tlakem, jejíž povrch je odolný vůči UV záření. Kloubové rameno umožňuje instalaci pohonu RÉVO i v komplikovaných podmínkách, jako je například větší vzdálenost mezi křídlem brány a sloupkem nebo instalace na velmi štíhlé sloupky (10 x 10 cm). Vyrábí se ve dvou provedeních, buď s kloubovým ramenem nebo s kluzným mechanismem používaným u bran pro pěší. 
Odblokovací systém je velmi jednoduchý a jeho ovládání je intuitivní. Samotné odblokování je možné provádět i pomocí dálkového ovladače Sub. Mechanismus pro odblokování zvenku je možné objednat jako volitelné příslušenství. 
Instalace převodového pohonu je zjednodušena díky přednímu a zadnímu držáku, které jsou umístěné v jedné rovině. Záložní baterie (volitelné příslušenství) je zabudovaná přímo do pohonu.

Pohon pro posuvné brány

BRÁNOVÝ POHON SUN - elektromechanický převodový pohon pro posuvné brány od 400 do 1200 kg, vyráběný jak ve 24 Vdc, tak 230 Vac provedení. Stejně jako celá řada Night Light System je i pohon Sun vybaven velmi tichým mechanickým pohonem, čehož je dosaženo díky pečlivému navržení pohonu a použití nejmodernějších materiálů. 
Konstrukce je vyrobena z pevné hliníkové základny a ze souměrného krytu, který umožňuje nasměrovat osvětlení zajišťované Night Light Systémem s LED diodami, vždy směrem k průjezdu branou kluzným mechanismem používaným u bran pro pěší. Odblokovací systém je ergonomický, účinný a snadno přístupný. 
Záložní baterie (volitelné příslušenství) je zabudovaná přímo do pohonu

Příslušenství

ECLIPSE - LED diodový výstražný maják s funkcí nočního osvětlení.
Naplňuje zcela novou koncepci, která překračuje funkci tradičního, jednoduchého výstražného majáku. 
Plní současně i funkci nočního osvětlení. Ovládá celý připojený světelný systém, díky němuž je dosaženo nasvícení okolního prostranství. Světelný systém funguje nezávisle na automatizační technice. S Eclipse bude vjezd do vašeho domu osvětlený po celou noc, aniž by bylo nutné přidávat nějaké další doplňkové osvětlení. 
Je navržený takovým způsobem, aby bylo možné jej nainstalovat co nejjednodušším způsobem v různých pozicích, jak na vodorovných plochách, tak i na svislých stěnách. 
Eclipse je výstražný maják poslední generace, který se vyznačuje moderním designem nejen kvůli svým plynulým tvarům, ale i z hlediska použitých materiálů, ze kterých je vyrobený. Speciální plasty jsou vyrobené metodou dvojího vytlačování, díky níž je dosaženo vyšší odolnosti vůči UV záření a současně se tak i zlepšuje intenzita vydávaného světla.

XR ROLLING CODE - nová řada dálkových ovladačů s variabilním kódem
Nový plovoucí kód (rolling code) s pokročilými funkcemi a jednoduchým způsobem používání dálkových ovladačů s variabilním kódem.
4-kanálové dálkové ovladače jsou ergonomické, mají jednoduchý a moderní design. Při běžném používání jsou téměř nerozbitné díky tomu, že jsou lisované nejmodernější metodou tri-vstřikování plastů. Vybírat můžete z různých barev a velkou výhodou je odolnost proti vodě.

Provozní možnosti:

 • aktivace nového dálkového ovladače i na dálku, s řídící jednotkou vybavenou zabudovaným přijímačem (SUB44F - SUB44WF) pomocí dalšího, do paměti uloženého dálkového ovladače
 • programování dálkových ovladačů i na dálku prostřednictvím sdělení sériového čísla přijímače (RX4U)
 • další různé funkce při načtení / zápisu a kopírování dat pomocí přenosné programovací jednotky XR MANAGER
 • kompatibilní s předchozí řadou výrobků s technologií plovoucího kódu

14A – řídící jednotka
Jediná řídicí jednotka pro ovládání všech automatizačních technik napájených 24 V - pro křídlové brány, posuvné brány, závory a sekční vrata. 

Technické parametry: 

 • vyberte si a kombinuje moduly programování podle vašich požadavků     
 • jednoduché a snadno proveditelné zapojení buď enkodérem nebo bez něj
 • velký displej s několika jazykovými mutacemi usnadňuje programování      
 • grafické zobrazení vstupů a bezpečnostních prvků prostřednictvím LED diod ovládání nočního osvětlení
 • odpojitelné programovací zařízení pro lepší zabezpečení automatizační techniky kompatibilní s automatickými systémy použitými v budově

Katalog automatizační techniky Key Automation pdf

Podle rozměru, váhy brány, popř. četnosti otevírání vám navrhneme vhodný typ pohonu a příslušenství.

Nezávazná poptávka →

Nejprodávanější produkty

SKLADEMrameno SBARRA 4, Geniusprofil 25 x 90 mm, délka 4 m
pro závoru SPIN 4
Kód: G-RS4SKLADEM4 525 Kč /ksVÍCE INFO...
poštovní schránka E-LUX13 nerez / černá330 x 280 x 75 mm
max. formát listu B6
Kód: E-LUX13Skladem u dodavatele576 Kč /ksVÍCE INFO...
-10%SKLADEMřídící jednotka pohonu GfA TS 971bezdrátové propojení s bezp. lištouKód: 3310TS971SKLADEM9 355 Kč /ksVÍCE INFO...

Nejnovější články a aktuality

Akce ZIMA 2018Akce ZIMA 2018Využijte akci Zima 2018 na pořízení nových garážových nebo průmyslových vrat Trido či pohonů Sommer pro garážová vrata a vjezdové brány. PŘEČÍST ...
Infrazářiče pro balkony a terasyInfrazářiče pro balkony a terasyInfrazářiče ComfortSun Vám umožní příjemné posezení pod markýzou i když zrovna nepřeje počasí. PŘEČÍST ...
Nový typ křídlových vrat a dveříNový typ křídlových vrat a dveříKřídlová vrata a dveře Trido Vám dodáváme od samého začátku, kdy je firma Trido začala vyrábět. Vývoj jde dopředu ve všem a tak i firma Trido přistoupila k inovaci a zahájila výrobu nového typu vrat a dveří - nově ze systémových profilů, samozřejmě jako dosud na míru, v jakémkoliv designu, barvě nebo imitaci dřeva.  PŘEČÍST ...

Proč právě EUROBYT CB ?

Přes 20 let zkušeností s garážovou a stínicí technikou

Jsme malá rodinná firma a s podnikáním jsme začali v roce 1995. Úplně na začátku byly montáže interiérových žaluzií, které jsme skladovali doma v panelákovém bytě. Rozšířili jsme sortiment, vrata už se v paneláku skladovat nedala :-) a tak jsme se postupně dopracovali k pronájmu kanceláře, pak větší kanceláře se skladovou buňkou, další kanceláře ...

Od roku 2008 sídlíme ve vlastním objektu s bezbariérovým přístupem, skladovací halou a parkovištěm. 

Celý náš tým se neustále učí a zdokonaluje v nabídce produktů, aby Vám každý z nás mohl poskytnout co nejlepší služby k Vaší maximální spokojenosti. Naší prioritou je jednat se zákazníky na rovinu, bez klamavých reklam a triků, tak abychom se nemuseli nikdy za své chování stydět.

 

Záruka kvality

Jsme certifikovaným dodavatelem garážových vrat a automatických dveří značky TRIDO

TRIDO osvědčení - garážová vrata    TRIDO osvědčení - automatické dveře

Jsme certifikovaným dodavatelem stínicí techniky společnosti ISOTRA a.s.

ISOTRA a.s. - stínící technika

Zastupujeme
© Copyright EUROBYT CB s.r.o. 2017-2018. All Rights Reserved.