Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
MENU
0

Váš nákupní košík je prázdný.ZDARMA 800 158 365

Navštivte také:Sortiment & montáže E-shop
Rady a návody

Bioklimatická pergola ARTOSI


Samonosná bioklimatická pergola ARTOSI, kterou kompletně vyvinula a vyrábí společnost Isotra, Vás překvapí svými vlastnostmi. Díky tomu, že se jedná o český výrobek, překvapí Vás i cenou.

Co je to vlastně bioklimatická pergola? Na rozdíl od klasické pergoly má střechu z pohyblivých - naklápěcích lamel, tzv. slunolamů. Díky systému naklápění lamel je uvnitř pergoly zajištěné ideální klima. Za horkých letní dnů se naklopí lamely tak, aby zabránily přímému slunečnímu svitu a zároveň odvětrávaly vnitřek pergoly. Za deště pak slunolam zaklopí lamely úplně a plní tak funkci klasické střechy.

Pergola ARTOSI se vyrábí do šířky až 7 metrů, může být vysoká až 2,5 metru a její výsuv je až 4 metry. Střecha je z hliníkových lamel, které se natáčí v rozmezí od nuly do 130 °. Těsnění na lamelách zajistí absolutní ochranu proti dešťi a sněhu. Voda se pak odvádí jednou nebo i více stojkami pergoly. Překvapivá je nosnost lamel - při 4-metrové šířce pergoly je to 116 kg/m2. Odolnost proti větru je ve tř. 6, tj. v té nejvyšší.

Střechu pergoly je možné rozdělit  na víc nezávislých dílů, každý se ovládá samostatně. To je jedna z největších výhod této pergoly. Pohon, kterým se lamely ovládají, je schovaný uvnitř obvodového rámu pergoly, vůbec tedy nenaruší vzhled pergoly. Výrobce používá pohony od francouzské společnosti Somfy, na který je standardně 5-letá záruka. Při správném namontování jsou lamely spádovány vždy směrem na druhou stranu od motoru. Odtok vody je také vždy na opačné straně než je motor.

Komfort pergoly můžete zvýšit doplněním dalších stínicích prvků, kterými jsou např. screenové rolety nebo venkovní žaluzie. Volitelným doplňkem je i LED osvětlení.

Pergola se vyrábí jako samostatně stojící s kotvením stojek do podlahy nebo může být jednou stranou kotvená do zdi. Její sestavení je vysoce variabilní, montáž zvládne i laik, vždy je však lepší svěřit instalaci odborné firmě.Nejnovější články a aktuality

Bioklimatická pergola ARTOSIBioklimatická pergola ARTOSISamonosná bioklimatická pergola ARTOSI, kterou kompletně vyvinula a vyrábí společnost Isotra, Vás překvapí svými vlastnostmi. Díky tomu, že se jedná o český výrobek, překvapí Vás i cenou. PŘEČÍST ...
Jak nahrát dálkový ovladač pohonu vratJak nahrát dálkový ovladač pohonu vratJednoduchý návod, jak spárovat dálkový ovladač s motorem garážových vrat. PŘEČÍST ...
Kované polotovary - jen Kované polotovary - jen "něco železného"?V našem e-shopu nabízíme kované polotovary a žasneme, když nám některý náš šikovný zákazník pošle fotografie svých výrobků. PŘEČÍST ...


© Copyright EUROBYT CB s.r.o. 2017-2020. All Rights Reserved.