Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
MENU
0

Váš nákupní košík je prázdný.ZDARMA 800 158 365

Navštivte také:Sortiment & montáže E-SHOP
Rady a návody

Bioklimatická pergola ARTOSI


Samonosná bioklimatická pergola ARTOSI, kterou kompletně vyvinula a vyrábí společnost Isotra, Vás překvapí svými vlastnostmi. Díky tomu, že se jedná o český výrobek, překvapí Vás i cenou.

Co je to vlastně bioklimatická pergola? Na rozdíl od klasické pergoly střechu z pohyblivých - naklápěcích lamel, tzv. slunolamů. Díky systému naklápění lamel je uvnitř pergoly zajištěné ideální klima. Za horkých letní dnů se naklopí lamely tak, aby zabránily přímému slunečnímu svitu a zároveň odvětrávaly vnitřek pergoly. Za deště pak slunolam zaklopí lamely úplně a plní tak funkci klasické střechy.

Pergola ARTOSI se vyrábí do šířky až 7 metrů, může být vysoká až 2,5 metru a její výsuv je až 4,5 metru. Střecha je z hliníkových lamel, které se natáčí v rozmezí od nuly do 130°. Těsnění na lamelách zajistí absolutní ochranu proti dešťi a sněhu. Voda se pak odvádí jednou nebo i více stojkami pergoly. Překvapivá je nosnost lamel - při 4-metrové šířce pergoly je to 116 kg/m2. Odolnost proti větru je ve tř. 6, tj. v té nejvyšší.

Střechu pergoly je možné rozdělit  na víc nezávislých dílů, každý se ovládá samostatně. To je jedna z největších výhod této pergoly. Pohon, kterým se lamely ovládají, je schovaný uvnitř obvodového rámu pergoly, vůbec tedy nenaruší vzhled pergoly. Výrobce používá pohony od francouzské společnosti Somfy, na který je standardně 5-letá záruka. Při správném namontování jsou lamely spádovány vždy směrem na druhou stranu od motoru. Odtok vody je také vždy na opačné straně než je motor.

Komfort pergoly můžete zvýšit doplněním dalších stínicích prvků, kterými jsou např. screenové rolety nebo venkovní žaluzie. Volitelným doplňkem je i LED osvětlení.

Pergola se vyrábí jako samostatně stojící s kotvením stojek do podlahy nebo může být jednou stranou kotvená do zdi. Její sestavení je vysoce variabilní, montáž zvládne i laik, vždy je však lepší svěřit instalaci odborné firmě.

Video na kterém můžete vidět montáž pergoly Artosi najdete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=13YXnZJ0bSc


Je pro pergolu potřeba stavební povolení?

Nový stavební zákon v tomto mluví jasně a pokud vaše pergola dle §103 zákona č. 183/2006 Sb. nepřesáhne zastavěnou plochu 25 m² a výšku 5 m, není pro tuto stavbu nutné stavební povolení ani zrychlené řízení v podobě ohlášení stavby.

O tom, jestli vaše pergola splní podmínku stavby, pro kterou není třeba územní souhlas nebo rozhodnutí, rozhoduje tento bod zákona:

Stavba do 25 m² zastavěné plochy a do 5 m výšky s jedním nadzemním podlažím, podsklepená nejvýše do hloubky 3 m na pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci, která souvisí nebo podmiňuje bydlení nebo rodinnou rekreaci, neslouží k výrobě nebo skladování hořlavých látek nebo výbušnin, nejedná se o jaderné zařízení nebo stavbu pro podnikatelskou činnost, je v souladu s územně plánovací dokumentací, je umisťována v odstupové vzdálenosti od společných hranic pozemků nejméně 2 m, plocha části pozemku schopného vsakovat dešťové vody po jejím umístění bude nejméně 50 % z celkové plochy pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci.

V případě, že některý z bodů není splněn, musíte zažádat o územní souhlas nebo rozhodnutí.Nejnovější články a aktuality

Posuvné retro dveřePosuvné retro dveřeV našem e-shopu najdete nově několik typů kování pro retro posuvné dveře po stěně, tzv. stodolové. PŘEČÍST ...
Bioklimatická pergola ARTOSIBioklimatická pergola ARTOSISamonosná bioklimatická pergola ARTOSI, kterou kompletně vyvinula a vyrábí společnost Isotra, Vás překvapí svými vlastnostmi. Díky tomu, že se jedná o český výrobek, překvapí Vás i cenou. PŘEČÍST ...
Kované polotovary - jen Kované polotovary - jen "něco železného"?V našem e-shopu nabízíme kované polotovary a žasneme, když nám některý náš šikovný zákazník pošle fotografie svých výrobků. PŘEČÍST ...


© Copyright EUROBYT CB s.r.o. 2017-2021. All Rights Reserved.